اعلام رتبه بندی مجلات نمایه شده کشور در بانک اطلاعاتی Scopus

یکشنبه / 27 خرداد 1397

رتبه بندی مجلات نمایه شده کشور در بانک اطلاعاتی Scopus براساس جدیدترین مقادیر شاخص CiteScore منتشرشده سال 2017 اعلام گردید. شاخصCiteScore مربوط به مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی Scopus است که از نظر محاسباتی مشابه Impact Factor بوده ولی بازه زمانی مربوط به محاسبه تعداد مقالات در آن 3 ساله است.

ملاحظات قابل توجه در فرآیند بررسی طرح های تحقیقاتی و پایان نامه ها

یکشنبه / 27 خرداد 1397

1- به استناد تبصره مربوط به ماده 2-1 راهنمای بازنگری شده اخلاق در انتشار آثار پژوهشی با توشیح وزیر محترم، هرگونه اجبار یا الزام مستقیم و غیر مستقیم افراد مراجعه کننده، برای استفاده قانونی از اطلاعات نمونه ها و داده های موجود در مراکز و بیمارستان ها برای قراردادن نام فرد یا افراد مشخص در زمره نویسندگان،تخلف پژوهشی محسوب می شود. 2- زمان بررسی طرح ها در تمامی مراحل شامل انتخاب داور و انجام داوری، مطابق روال پیش بینی شده در سامانه ژیرو مورد توجه قرار گیرد و تحت هر شرایطی مراحل بررسی در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. ....(ادامه)

تأمین ارز هزینه ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی اعضای هیئت علمی و دانشجویان

پنجشنبه / 10 خرداد 1397

در جهت تأمین ارز هزینه ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی، مکاتبه شماره 100/154 مورخ 1397/02/16 قائم مقام وزارت بهداشت ارسال و متعاقب آن ، دستور ریاست محترم بانک مرکزی اخذ و توسط معاون تحقیقات و فناوری وزارت متبوع در حال پیگیری است که اطلاعات تکمیلی آن بزودی اعلام خواهد شد.

موفقیت پژوهشگران دانشگاه در انتشار کتاب (Book Chapter) و نمایه سازی در پایگاه اسکوپوس

چهارشنبه / 26 اردیبهشت 1397

پژوهشگران دانشگاه در سال 2017 موفق به مشارکت، چاپ و نمایه سازی سه فصل از کتب ارزشمند شده اند. مدیر امور تحقیقات دانشگاه ضمن اعلام این خبر بر نقش و اهمیت مشارکت پژهشگران در چاپ کتاب یا فصولی از آنها به زبان انگلیسی اظهار داشت: این دسته از بروندادهای پژوهشی همانند مقالات در ارزشیابی فعالیت های پژوهشی دانشگاه دارای امتیاز خواهند بود و از نظر استناد به مقالات پژوهشگران دانشگاه جایگاه مهمی دارند.

نشست مشورتی اعضای شورای پژوهشی دانشگاه با حضور ریاست محترم دانشگاه

چهارشنبه / 19 اردیبهشت 1397

اولین نشست مشورتی اعضای محترم شورای پژوهشی دانشگاه با حضور ریاست محترم دانشگاه در روز چهارشنبه مورخ 1397/02/19 راس ساعت 10/30 در دفتر معاونت تحقیقات و فناوری برگزار گردید. در این جلسه ریاست محترم دانشگاه بر اجرای طرح های تحقیقاتی دارای مزیت رقابتی مبتنی بر مشکلات سلامت و در راستای ترفیع نیازی جامعه تاکید فرمودند. همچنین ایشان به موضوع تولید ثروت از علم و فروش علم اشاره فرمودند.

جایزه 5 میلیون یورویی برای یافتن بهترین راه حل

سه‌شنبه / 18 اردیبهشت 1397

بدین وسیله به اطلاع کلیه اعضای محترم هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان گرامی می رساند کمیسیون اروپا یک جایزه 5 میلیون یورویی را برای یافتن بهترین راه حل برای راه اندازی یک سیستم هشدار دهنده زودهنگام بیماری های همه گیر در نظر گرفته است.

کسب رتبه پنجم دانشگاه علوم پزشکی همدان

دوشنبه / 17 اردیبهشت 1397

با توجه به نتایج رتبه بندی سامانه مدیریت انتشارات دانشگاه (مداد)، دانشگاه علوم پزشکی همدان در سال 1396 از نظر تعداد عنوان کتاب منتشر شده دربین 46 دانشگاه های علوم پزشکی کشور، رتبه پنجم را کسب نموده است.

کسب رتبه نهم دانشکده توانبخشی

یکشنبه / 16 اردیبهشت 1397

با توجه به نتایج رتبه بندی دانشکده ها که براساس شاخص H-index مبتنی بر مقالات اعضای هیات علمی در بانک اطلاعاتی Scopus در پایان سال 2017 میلادی صورت پذیرفته است، دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از بین کلیه دانشکده های توانبخشی کشور، رتبه نهم را کسب نموده است.

راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی

یکشنبه / 02 اردیبهشت 1397

به اطلاع کلیه پژوهشگران محترم می رساند جهت دریافت فایل مربوط به "راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی" به منوی فرم ها و آئین نامه ها مراجعه و فایل مربوطه را دانلود نمایید.

راه اندازی سامانه «نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا)»

شنبه / 18 فروردین 1397

سامانه «نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا)» با هدف بهره برداری اثربخش، مبتنی بر اخلاق ،توسعه کمی و کیفی، مدیریت و هدایت بهینه پژوهش های نظام سلامت، افزایش دسترسی پژوهشگران به منابع اطلاعاتی، ارتقای مشاهده پذیری نتایج تحقیقات و پایش، رصد، توزیع و ترویج دانش تولید شده از پژوهش های پزشکی به همت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت طراحی و راه اندازی شد.

سامانه علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

شنبه / 26 اسفند 1396

به اطلاع می رساند سامانه علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در آدرس Http://usid.research.ac.ir طراحی و پیاده سازی شده است. این سامانه دربرگیرنده تمامی اطلاعات علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور است.

انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی با سازمان اورژانس کشور

سه‌شنبه / 10 بهمن 1396

به اطلاع می رساند سازمان اورژانس کشور جهت افزایش همکاری های بین بخشی و استفاده از آخرین دستاوردهای علمی- پژوهشی از دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها نسبت به انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی دعوت به همکاری می نماید.

قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی

چهارشنبه / 05 مهر 1396

آیین نامه مربوطه در قسمت فرم ها و آیین نامه ها بخش سایر قابل دسترسی می باشد.

درج صحیح وابستگی سازمانی مقالات فارسی و انگلیسی

سه‌شنبه / 04 مهر 1396

نمونه درج صحیح وابستگی سازمانی..... مقالات فارسی :دانشگاه علوم پزشکی همدان، همدان، ایران..... مقالات انگلیسی: Hamadan University of Medical Sciences, Hamadan, Iran.

فرم درخواست اصلاح مشارکت کنندگان طرح تحقیقاتی/ پایان نامه / طرح دانشجویی

دوشنبه / 26 تیر 1396

با توجه به افزوده شدن منوی" درخواست های من" در سامانه ژیرو برای ارائه درخواست "تغییر مشارکت کنندگان (حذف یا اضافه شدن مشارکت کنندگان" در گام دوم "ارایه مستندات " فرم تکمیل شده همراه با پروپوزال اصلاح شده بارگذاری گردد. فرم مورد نظر در سامانه ژیرو در قسمت "فرم ها و آیین نامه ها" قابل دسترسی می باشد.

بایگانی خبرها