اولویت های پژوهشی شرکت آب و فاضلاب استان همدان

دوشنبه / 22 مرداد 1397

فراخوان اولویت های پژوهشی شرکت آب و فاضلاب استان همدان منتشر گردید.

مراقب ایمیل های افراد متخلف با عناوین افزایش استناد به مقالات باشید!!!

دوشنبه / 22 مرداد 1397

بر اساس گزارش معاونت تحقیقات و فناوری وزارت متبوع، برخی از افراد سودجو با ادعای افزایش تعداد استنادات به مقالات پژوهشگران اقدام به ارسال ایمیل های خلاف قوانین اخلاق در پژوهش می نمایند.

فراخوان ثبت نام در مدرسه تابستانه با عنوان"درمان های مبتنی بر ژن و سلول برای پزشکی آینده"

چهارشنبه / 03 مرداد 1397

دانشگاه علوم پزشکی فسا در نظر دارد به منظور ارتقای سطح علمی دانشجویان، فارغ التحصیلان و علاقمندان به مباحث سلول های بنیادی، درمان های مبتنی بر ژن و سلول و تکنیک های آزمایشگاهی مربوطه، مدرسه تابستانی تحت عنوان «درمان های مبتنی بر ژن و سلول برای پزشکی آینده» را به مدت 3 روز از تاریخ 11 الی 13 شهریور 97 و با همکاری پژوهشگاه رویان برای همه علاقمندان در دانشکده پزشکی فسا برگزار کند.

مقادیر جدید Impact Factor (ضریب تاثیر) مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی

شنبه / 30 تیر 1397

به اطلاع می رساند مقادیر جدید Impact Factor (ضریب تاثیر) مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی ISI، مربوطه به نسخه 2017 بانک اطلاعاتی Journal Citation Reports منتشر شده است.

دستورالعمل تأمین ارز جهت مصارف آموزشی - تحقیقاتی

سه‌شنبه / 26 تیر 1397

به اطلاع می رساند برای شرکت در کنگره ها یکبار در سال و در شرایط خاص با صلاحدید دانشگاه حداکثر 2 بار در سال و به شرط ارائه مقاله، پرداخت حداکثر مبلغ 1500 دلار برای کشورهای همسایه (حوزه خلیج فارس، ترکیه، قبرس، پاکستان، ارمنستان و…)، 2000 دلار برای اروپا و چین و 2500 دلار برای آمریکا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، کره، کانادا با معرفی به بانک تجارت شعبه ارزی طالقانی تهران و یا شعبه ارزی بانک سامان در سراسر کشور امکانپذیر می باشد.

اولین همایش ملی تخصصی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی ایران: چالش ها و فرصت ها

چهارشنبه / 20 تیر 1397

اولین همایش ملی تخصصی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی ایران: چالش ها و فرصت ها به همراه گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آبان ماه سالجاری در گیلان برگزار می گردد.

ملاحظات قابل توجه در استفاده از نام تجاری داروها و ترکیبات دارویی

سه‌شنبه / 19 تیر 1397

بدینوسیله به اطلاع می رساند در پروپوزال طرح های تحقیقاتی و مقالات حاصل از آن درج نام تجاری تمامی انواع داروها و ترکیبات دارویی ممنوعیت دارد. از این رو، مستدعی است در فرآیند پیشنهاد و بررسی طرح های تحقیقاتی ملاحظات زیر مورد توجه ویژه قرار گیرد: 1- اجتناب از استفاده از فرمولاسیون آماده داروهای با نام تجاری خاص در طرح های تحقیقاتی که مجریان در روش کار به ترکیب خاصی اشاره می نمایند. 2- اطمینان از ساخت ترکیب ذکر شده در پروپوزال طرح تحقیقاتی توسط تیم تحقیق و عدم استفاده از ترکیبات آماده. 3- مکاتبه با حوزه این معاونت در رابطه با طرح هایی که نام تجاری داروها و ترکیبات در آن ذکر شده است. 4- توجه ویژه به درج تعارض منافع (Conflict of Interests) در مقالات منتشره.

آغاز ثبت نام بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی

یکشنبه / 10 تیر 1397

کلیه پژوهشگران محترم می توانند جهت شرکت در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی از تاریخ 02/04/1397 لغایت پایان وقت اداری 30/07/1397 به صورت آنلاین و با مراجعه به سامانه جشنواره به آدرس های razi.research.ac.ir و razi.hbi.ir و razifestival.ir نسبت به ثبت نام و ارسال آثار اقدام نمایند.

دعوت به همکاری محققین علوم پزشکی ایرانی غیر مقیم

جمعه / 01 تیر 1397

فراخوان همکاری محققین و اساتید علوم پزشکی ایرانی غیر مقیم در قالب برگزاری دوره های کوتاه مدت ، کلاسهای آموزشی Online ، وبینار و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک

اعلام رتبه بندی مجلات نمایه شده کشور در بانک اطلاعاتی Scopus

یکشنبه / 27 خرداد 1397

رتبه بندی مجلات نمایه شده کشور در بانک اطلاعاتی Scopus براساس جدیدترین مقادیر شاخص CiteScore منتشرشده سال 2017 اعلام گردید. شاخصCiteScore مربوط به مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی Scopus است که از نظر محاسباتی مشابه Impact Factor بوده ولی بازه زمانی مربوط به محاسبه تعداد مقالات در آن 3 ساله است.

ملاحظات قابل توجه در فرآیند بررسی طرح های تحقیقاتی و پایان نامه ها

یکشنبه / 27 خرداد 1397

1- به استناد تبصره مربوط به ماده 2-1 راهنمای بازنگری شده اخلاق در انتشار آثار پژوهشی با توشیح وزیر محترم، هرگونه اجبار یا الزام مستقیم و غیر مستقیم افراد مراجعه کننده، برای استفاده قانونی از اطلاعات نمونه ها و داده های موجود در مراکز و بیمارستان ها برای قراردادن نام فرد یا افراد مشخص در زمره نویسندگان،تخلف پژوهشی محسوب می شود. 2- زمان بررسی طرح ها در تمامی مراحل شامل انتخاب داور و انجام داوری، مطابق روال پیش بینی شده در سامانه ژیرو مورد توجه قرار گیرد و تحت هر شرایطی مراحل بررسی در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. ....(ادامه)

موفقیت پژوهشگران دانشگاه در انتشار کتاب (Book Chapter) و نمایه سازی در پایگاه اسکوپوس

چهارشنبه / 26 اردیبهشت 1397

پژوهشگران دانشگاه در سال 2017 موفق به مشارکت، چاپ و نمایه سازی سه فصل از کتب ارزشمند شده اند. مدیر امور تحقیقات دانشگاه ضمن اعلام این خبر بر نقش و اهمیت مشارکت پژهشگران در چاپ کتاب یا فصولی از آنها به زبان انگلیسی اظهار داشت: این دسته از بروندادهای پژوهشی همانند مقالات در ارزشیابی فعالیت های پژوهشی دانشگاه دارای امتیاز خواهند بود و از نظر استناد به مقالات پژوهشگران دانشگاه جایگاه مهمی دارند.

نشست مشورتی اعضای شورای پژوهشی دانشگاه با حضور ریاست محترم دانشگاه

چهارشنبه / 19 اردیبهشت 1397

اولین نشست مشورتی اعضای محترم شورای پژوهشی دانشگاه با حضور ریاست محترم دانشگاه در روز چهارشنبه مورخ 1397/02/19 راس ساعت 10/30 در دفتر معاونت تحقیقات و فناوری برگزار گردید. در این جلسه ریاست محترم دانشگاه بر اجرای طرح های تحقیقاتی دارای مزیت رقابتی مبتنی بر مشکلات سلامت و در راستای ترفیع نیازی جامعه تاکید فرمودند. همچنین ایشان به موضوع تولید ثروت از علم و فروش علم اشاره فرمودند.

جایزه 5 میلیون یورویی برای یافتن بهترین راه حل

سه‌شنبه / 18 اردیبهشت 1397

بدین وسیله به اطلاع کلیه اعضای محترم هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان گرامی می رساند کمیسیون اروپا یک جایزه 5 میلیون یورویی را برای یافتن بهترین راه حل برای راه اندازی یک سیستم هشدار دهنده زودهنگام بیماری های همه گیر در نظر گرفته است.

کسب رتبه پنجم دانشگاه علوم پزشکی همدان

دوشنبه / 17 اردیبهشت 1397

با توجه به نتایج رتبه بندی سامانه مدیریت انتشارات دانشگاه (مداد)، دانشگاه علوم پزشکی همدان در سال 1396 از نظر تعداد عنوان کتاب منتشر شده دربین 46 دانشگاه های علوم پزشکی کشور، رتبه پنجم را کسب نموده است.

کسب رتبه نهم دانشکده توانبخشی

یکشنبه / 16 اردیبهشت 1397

با توجه به نتایج رتبه بندی دانشکده ها که براساس شاخص H-index مبتنی بر مقالات اعضای هیات علمی در بانک اطلاعاتی Scopus در پایان سال 2017 میلادی صورت پذیرفته است، دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از بین کلیه دانشکده های توانبخشی کشور، رتبه نهم را کسب نموده است.

راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی

یکشنبه / 02 اردیبهشت 1397

به اطلاع کلیه پژوهشگران محترم می رساند جهت دریافت فایل مربوط به "راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی" به منوی فرم ها و آئین نامه ها مراجعه و فایل مربوطه را دانلود نمایید.

راه اندازی سامانه «نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا)»

شنبه / 18 فروردین 1397

سامانه «نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا)» با هدف بهره برداری اثربخش، مبتنی بر اخلاق ،توسعه کمی و کیفی، مدیریت و هدایت بهینه پژوهش های نظام سلامت، افزایش دسترسی پژوهشگران به منابع اطلاعاتی، ارتقای مشاهده پذیری نتایج تحقیقات و پایش، رصد، توزیع و ترویج دانش تولید شده از پژوهش های پزشکی به همت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت طراحی و راه اندازی شد.

سامانه علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

شنبه / 26 اسفند 1396

به اطلاع می رساند سامانه علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در آدرس Http://usid.research.ac.ir طراحی و پیاده سازی شده است. این سامانه دربرگیرنده تمامی اطلاعات علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور است.

انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی با سازمان اورژانس کشور

سه‌شنبه / 10 بهمن 1396

به اطلاع می رساند سازمان اورژانس کشور جهت افزایش همکاری های بین بخشی و استفاده از آخرین دستاوردهای علمی- پژوهشی از دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها نسبت به انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی دعوت به همکاری می نماید.

قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی

چهارشنبه / 05 مهر 1396

آیین نامه مربوطه در قسمت فرم ها و آیین نامه ها بخش سایر قابل دسترسی می باشد.

درج صحیح وابستگی سازمانی مقالات فارسی و انگلیسی

سه‌شنبه / 04 مهر 1396

نمونه درج صحیح وابستگی سازمانی..... مقالات فارسی :دانشگاه علوم پزشکی همدان، همدان، ایران..... مقالات انگلیسی: Hamadan University of Medical Sciences, Hamadan, Iran.

بایگانی خبرها