ملاحظات مربوط به استانداردهای اخلاق در پژوهش و سیاستهای تشویقی مقالات

چهارشنبه / 05 تیر 1398

شانزدهمین مصوبه جلسه کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست -پزشکی برگزار شد.

دستورالعمل اخذ مصوبه کمیته اخلاق در پژوهش جهت ارزیابی بالینی وسایل پزشکی

شنبه / 18 خرداد 1398

دستورالعمل اخذ مصوبه کمیته اخلاق در پژوهش جهت ارزیابی بالینی وسایل پزشکی تصویب شد.

نحوه مشاهده و دریافت شناسه اخلاق در سامانه ژیرو به صورت الکترونیک

دوشنبه / 23 اردیبهشت 1398

از ابتدای اردیبهشت ماه 1398 امکان اتصال سامانه ژیرو به سامانه ملی کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی فراهم شده است. پژوهشگران برای دریافت کد اخلاق طرح تحقیقاتی، پایان نامه خود علاوه بر روال قبلی می توانند با مراجعه به آیکن نمایش و سپس قسمت مشخصات اصلی در طرح تحقیقاتی در بخش مشخصات تکمیلی کد اخلاق را دریافت نمایند.

درخواست ثبت سوابق همکاری پژوهشگران در وب سایت اتاق همکاری های علمی ایران و سوئیس

سه‌شنبه / 03 اردیبهشت 1398

اعضای محترم هیات علمی و پژوهشگرانی که در حال همکاری با محققین سوئیسی می باشند و یا سابقه علمی داشته و همچنین علاقمند به همکاری با مراکز آموزش عالی آن کشور می باشند لازم است فرم ثبت نام خود را در وب سایت اتاق همکاری های علمی ایران و سوئیس تکمیل نمایند

اضافه شدن فرم داوری گزارش نهایی و قابلیت رد درخواست داوری در سامانه ژیرو

سه‌شنبه / 20 فروردین 1398

امکان اضافه شدن فرم داوری گزارش نهایی و قابلیت رد درخواست داوری در سامانه ژیرو ایجاد گردید.

فراخوان انتخاب مجریان طرح های پژوهشی دستگاه های اجرایی استان در سال 1397

شنبه / 10 شهریور 1397

بدینوسیله به اطلاع کلیه اعضای هیئت علمی می رساند براساس مصوبات کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان در سال 1397 ، کمیته آموزش و پژوهش این کارگروه به منظور پاسخگویی به نیازهای پژوهشی دستگاههای اجرایی در حوزه های مختلف علمی، عناوین اولویت دار طرحهای پژوهشی استان را طی یک فراخوان علمی- پژوهشی اعلام نمود.

ملاحظات قابل توجه در استفاده از نام تجاری داروها و ترکیبات دارویی

سه‌شنبه / 19 تیر 1397

بدینوسیله به اطلاع می رساند در پروپوزال طرح های تحقیقاتی و مقالات حاصل از آن درج نام تجاری تمامی انواع داروها و ترکیبات دارویی ممنوعیت دارد. از این رو، مستدعی است در فرآیند پیشنهاد و بررسی طرح های تحقیقاتی ملاحظات زیر مورد توجه ویژه قرار گیرد: 1- اجتناب از استفاده از فرمولاسیون آماده داروهای با نام تجاری خاص در طرح های تحقیقاتی که مجریان در روش کار به ترکیب خاصی اشاره می نمایند. 2- اطمینان از ساخت ترکیب ذکر شده در پروپوزال طرح تحقیقاتی توسط تیم تحقیق و عدم استفاده از ترکیبات آماده. 3- مکاتبه با حوزه این معاونت در رابطه با طرح هایی که نام تجاری داروها و ترکیبات در آن ذکر شده است. 4- توجه ویژه به درج تعارض منافع (Conflict of Interests) در مقالات منتشره.

ملاحظات قابل توجه در فرآیند بررسی طرح های تحقیقاتی و پایان نامه ها

یکشنبه / 27 خرداد 1397

1- به استناد تبصره مربوط به ماده 2-1 راهنمای بازنگری شده اخلاق در انتشار آثار پژوهشی با توشیح وزیر محترم، هرگونه اجبار یا الزام مستقیم و غیر مستقیم افراد مراجعه کننده، برای استفاده قانونی از اطلاعات نمونه ها و داده های موجود در مراکز و بیمارستان ها برای قراردادن نام فرد یا افراد مشخص در زمره نویسندگان،تخلف پژوهشی محسوب می شود. 2- زمان بررسی طرح ها در تمامی مراحل شامل انتخاب داور و انجام داوری، مطابق روال پیش بینی شده در سامانه ژیرو مورد توجه قرار گیرد و تحت هر شرایطی مراحل بررسی در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. ....(ادامه)

بایگانی خبرها