فراخوان موضوعی (شورای راهبردی طب عمومی کشور) موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه / 29 بهمن 1397

مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران اقدام به برگزاری فراخوان موضوعی(شورای راهبردی طب عمومی) نموده است.

فراخوان اولویت های پژوهشی آموزش و پرورش استان همدان

چهارشنبه / 17 بهمن 1397

فراخوان اولویت های پژوهشی آموزش و پرورش استان همدان اعلام شد

فراخوان حمایت مالی از پایان نامه های دانشجویی

شنبه / 13 بهمن 1397

اداره کل ورزش و جوانان از پایان نامه های دانشجویی حمایت مالی می نماید

مستند سازی علمی آثار تحریم های ظالمانه آمریکا: یک اولویت پژوهشی

شنبه / 06 بهمن 1397

مستند سازی علمی آثار تحریم های ظالمانه آمریکا، بعنوان اولویت پژوهشی دانشگاه ها از طرف معاونت حقوقی و امور مجلس و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت متبوع قرار گرفت.

ملاحظات همکاری دانشجویان تحصیلات تکمیلی با سایر دانشگاه ها

شنبه / 29 دی 1397

اطمینان از اصالت طرح های تحقیقاتی و تصویب و تائید پروپوزال طرح مربوطه در کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی دانشگاه محل اجرای طرح ضروری است.

(BMBF) فراخوان گرنت مشترک مؤسسه نیماد با وزارت فدرال آموزش و پژوهش آلمان

شنبه / 01 دی 1397

(BMBF) فراخوان گرنت مشترک مؤسسه نیماد با وزارت فدرال آموزش و پژوهش آلمان اعلام شد.

دستورالعمل استفاده از داده های برنامه ملی ثبت سرطان

سه‌شنبه / 29 آبان 1397

دستورالعمل استفاده از داده های برنامه ملی ثبت سرطان اعلام شد.

دستورالعمل" ملی انتقال فرامرزی نمونه های زیست پزشکی با هدف پژوهشی"

یکشنبه / 13 آبان 1397

دستورالعمل" ملی انتقال فرامرزی نمونه های زیست پزشکی با هدف پژوهشی" hughl 'vndn.

فراخوان انتخاب مجریان طرح های پژوهشی دستگاه های اجرایی استان در سال 1397

شنبه / 10 شهریور 1397

بدینوسیله به اطلاع کلیه اعضای هیئت علمی می رساند براساس مصوبات کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان در سال 1397 ، کمیته آموزش و پژوهش این کارگروه به منظور پاسخگویی به نیازهای پژوهشی دستگاههای اجرایی در حوزه های مختلف علمی، عناوین اولویت دار طرحهای پژوهشی استان را طی یک فراخوان علمی- پژوهشی اعلام نمود.

نشست اعضای شورای پژوهشی با حضور قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت متبوع برگزار شد.

چهارشنبه / 07 شهریور 1397

نشست مشورتی اعضای محترم شورای پژوهشی، رؤسای پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی در روز سه شنبه مورخ 1397/06/06 رأس ساعت 17 با حضور جناب آقای دکتر آخوندزاده، قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت متبوع برگزار شد. در این نشست که با حضور ریاست محترم دانشگاه، معاون و مدیران حوزه تحقیقات و فناوری دانشگاه برگزار شد، پیشنهادات ارزنده ای توسط آقای دکتر آخوندزاده ارائه گردید.

ملاحظات درج وابستگی سازمانی مراکز تحقیقاتی توسط پژوهشگران درمقالات

پنجشنبه / 01 شهریور 1397

چگونگی درج وابستگی سازمانی برای اعضای محترم هیات علمی که عضو موسس و یا وابسته بیش از یک مرکز تحقیقاتی می باشند

50 اولویت پژوهشی دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر

پنجشنبه / 01 شهریور 1397

50 الویت پژوهشی سال 1397 ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام شد.

مقادیر جدید Impact Factor (ضریب تاثیر) مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی

شنبه / 30 تیر 1397

به اطلاع می رساند مقادیر جدید Impact Factor (ضریب تاثیر) مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی ISI، مربوطه به نسخه 2017 بانک اطلاعاتی Journal Citation Reports منتشر شده است.

ملاحظات قابل توجه در استفاده از نام تجاری داروها و ترکیبات دارویی

سه‌شنبه / 19 تیر 1397

بدینوسیله به اطلاع می رساند در پروپوزال طرح های تحقیقاتی و مقالات حاصل از آن درج نام تجاری تمامی انواع داروها و ترکیبات دارویی ممنوعیت دارد. از این رو، مستدعی است در فرآیند پیشنهاد و بررسی طرح های تحقیقاتی ملاحظات زیر مورد توجه ویژه قرار گیرد: 1- اجتناب از استفاده از فرمولاسیون آماده داروهای با نام تجاری خاص در طرح های تحقیقاتی که مجریان در روش کار به ترکیب خاصی اشاره می نمایند. 2- اطمینان از ساخت ترکیب ذکر شده در پروپوزال طرح تحقیقاتی توسط تیم تحقیق و عدم استفاده از ترکیبات آماده. 3- مکاتبه با حوزه این معاونت در رابطه با طرح هایی که نام تجاری داروها و ترکیبات در آن ذکر شده است. 4- توجه ویژه به درج تعارض منافع (Conflict of Interests) در مقالات منتشره.

اعلام رتبه بندی مجلات نمایه شده کشور در بانک اطلاعاتی Scopus

یکشنبه / 27 خرداد 1397

رتبه بندی مجلات نمایه شده کشور در بانک اطلاعاتی Scopus براساس جدیدترین مقادیر شاخص CiteScore منتشرشده سال 2017 اعلام گردید. شاخصCiteScore مربوط به مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی Scopus است که از نظر محاسباتی مشابه Impact Factor بوده ولی بازه زمانی مربوط به محاسبه تعداد مقالات در آن 3 ساله است.

ملاحظات قابل توجه در فرآیند بررسی طرح های تحقیقاتی و پایان نامه ها

یکشنبه / 27 خرداد 1397

1- به استناد تبصره مربوط به ماده 2-1 راهنمای بازنگری شده اخلاق در انتشار آثار پژوهشی با توشیح وزیر محترم، هرگونه اجبار یا الزام مستقیم و غیر مستقیم افراد مراجعه کننده، برای استفاده قانونی از اطلاعات نمونه ها و داده های موجود در مراکز و بیمارستان ها برای قراردادن نام فرد یا افراد مشخص در زمره نویسندگان،تخلف پژوهشی محسوب می شود. 2- زمان بررسی طرح ها در تمامی مراحل شامل انتخاب داور و انجام داوری، مطابق روال پیش بینی شده در سامانه ژیرو مورد توجه قرار گیرد و تحت هر شرایطی مراحل بررسی در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. ....(ادامه)

نشست مشورتی اعضای شورای پژوهشی دانشگاه با حضور ریاست محترم دانشگاه

چهارشنبه / 19 اردیبهشت 1397

اولین نشست مشورتی اعضای محترم شورای پژوهشی دانشگاه با حضور ریاست محترم دانشگاه در روز چهارشنبه مورخ 1397/02/19 راس ساعت 10/30 در دفتر معاونت تحقیقات و فناوری برگزار گردید. در این جلسه ریاست محترم دانشگاه بر اجرای طرح های تحقیقاتی دارای مزیت رقابتی مبتنی بر مشکلات سلامت و در راستای ترفیع نیازی جامعه تاکید فرمودند. همچنین ایشان به موضوع تولید ثروت از علم و فروش علم اشاره فرمودند.

جایزه 5 میلیون یورویی برای یافتن بهترین راه حل

سه‌شنبه / 18 اردیبهشت 1397

بدین وسیله به اطلاع کلیه اعضای محترم هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان گرامی می رساند کمیسیون اروپا یک جایزه 5 میلیون یورویی را برای یافتن بهترین راه حل برای راه اندازی یک سیستم هشدار دهنده زودهنگام بیماری های همه گیر در نظر گرفته است.

کسب رتبه پنجم دانشگاه علوم پزشکی همدان

دوشنبه / 17 اردیبهشت 1397

با توجه به نتایج رتبه بندی سامانه مدیریت انتشارات دانشگاه (مداد)، دانشگاه علوم پزشکی همدان در سال 1396 از نظر تعداد عنوان کتاب منتشر شده دربین 46 دانشگاه های علوم پزشکی کشور، رتبه پنجم را کسب نموده است.

راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی

یکشنبه / 02 اردیبهشت 1397

به اطلاع کلیه پژوهشگران محترم می رساند جهت دریافت فایل مربوط به "راهنمای کشوری اخلاق در انتشار آثار پژوهشی" به منوی فرم ها و آئین نامه ها مراجعه و فایل مربوطه را دانلود نمایید.

راه اندازی سامانه «نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا)»

شنبه / 18 فروردین 1397

سامانه «نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران (نوپا)» با هدف بهره برداری اثربخش، مبتنی بر اخلاق ،توسعه کمی و کیفی، مدیریت و هدایت بهینه پژوهش های نظام سلامت، افزایش دسترسی پژوهشگران به منابع اطلاعاتی، ارتقای مشاهده پذیری نتایج تحقیقات و پایش، رصد، توزیع و ترویج دانش تولید شده از پژوهش های پزشکی به همت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت طراحی و راه اندازی شد.

سامانه علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

شنبه / 26 اسفند 1396

به اطلاع می رساند سامانه علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در آدرس Http://usid.research.ac.ir طراحی و پیاده سازی شده است. این سامانه دربرگیرنده تمامی اطلاعات علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور است.

انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی با سازمان اورژانس کشور

سه‌شنبه / 10 بهمن 1396

به اطلاع می رساند سازمان اورژانس کشور جهت افزایش همکاری های بین بخشی و استفاده از آخرین دستاوردهای علمی- پژوهشی از دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها نسبت به انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی دعوت به همکاری می نماید.

بایگانی خبرها